Állami támogatásból szociális földprogram valósul meg a nagyközségben. A helyi Cigány Nemzetiségi Önkormányzat ugyanis közel kétmillió forint vissza nem térítendő állami támogatást nyert.
A Szociális Földprogram keretében, az elkövetkezendő egy évben háztáji konyhakert művelési és családi állattartási szociális programot valósítanak meg Tiszaalpáron. Az Emberi Erőforrások Minisztériumának támogatásából harminc roma család kap lehetőséget arra, hogy alapvető mezőgazdasági ismereteket szerezhessen a saját háztáji konyhakertjének megművelésén és a családi állattartás ellátásán keresztül. A program keretében a Cigány Nemzetiségi Önkormányzat által kiválasztott családok a sikeres gazdálkodáshoz szükséges mezőgazdasági alapismereteket négy napos 20 órás helyben szervezett képzésen ismerhetik meg. A családok a háztáji konyhakertek megművelésének céljából vetőmagokat, valamint 30 darab kettőshasznosítású napos csirkét vehetnek át, a felneveléséhez szükséges takarmánnyal együtt a program finanszírozásában. A szociális földprogram keretében kiosztott egységcsomagok értéke harmincezer forint családonként. A projektet a Nemzeti Erőforrás Minisztérium száz százalékos támogatásával valósítják meg 12 hónap alatt.
A „Tiszaalpári háztáji konyhakert művelési és családi állattartási szociális program” címet viselő projekt célja, hogy a programba bevonni kívánt helyi roma családok a saját háztartásuk, gazdaságuk, kertkultúrájuk művelésében történő munkatapasztalatokat megszerezhessék, mind a háztáji konyhakertek megművelésének elősegítésével, mind a családi állattartás beindításával – mondta Ajtai Elemérné a helyi CNÖ elnöke. A program célkitűzése a hátrányos helyzetű emberek, elsősorban romák megélhetésének, életminőségének javítása. A családok aktivizálásával a foglalkoztathatósági szintjük javítása, a résztvevők őstermelővé válásának elősegítése, valamint helyi szociális szövetkezet létrehozása, tagságának gyarapítása. A programba hamarosan lehet majd jelentkezni nálunk. Túljelentkezés esetén az érvényes jelentkezők közül a végső kiválasztás sorsolás útján történik. Szeretnénk azt, hogy a résztvevő családok tagjai közül a lehető legtöbben regisztrált mezőgazdasági őstermelővé váljanak, továbbá tagjai legyenek a hamarosan megalakuló helyi szociális szövetkezetnek – hangsúlyozta Ajtai Elemérné.